Oferta wykończenia mieszkań pod klucz zyskała w ostatnich latach wielu zwolenników. Udostępniają ją zarówno deweloperzy, jak i firmy remontowe oraz projektujące wnętrza. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z tej usługi, warto dokładnie poznać jej zalety, by świadomie wybrać wykonawcę. W dalszej części artykułu odpowiemy zatem na najczęściej pojawiające się pytania: co to jest wykończenie pod klucz? Co dokładnie oznacza i z jakich etapów się składa? I przede wszystkim, czy warto dopłacić za jego wykonanie?

Wykończenie pod klucz – co to jest?

Wykończenie mieszkania pod klucz to usługa, która polega na doprowadzeniu wnętrza od stanu deweloperskiego do stanu gotowego do wprowadzenia. Tym, co pozostaje po stronie inwestora to najczęściej wniesienie swoich mebli, dekoracji i rzeczy osobistych. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą firm realizujących tę usługę, ponieważ zakres prac może być różny – również w ramach jednej firmy dostępne mogą być zróżnicowane pakiety. Najczęściej jednak wykończenie pod klucz oznacza wykonanie gładzi, rozprowadzenie punktów elektrycznych i świetlnych, malowanie, kładzenie płytek, paneli lub desek, a także montaż armatury. Zdarza się również, że oferta jest jeszcze bardziej kompleksowa i zawiera prace stolarskie (np. montaż mebli łazienkowych i kuchennych), podłączenie sprzętów AGD, montaż szaf w zabudowie, czy nawet oświetlenia. Wszystko zależy od oferty, możliwości firmy realizującej usługę oraz od pakietu, który wybierzemy. Bez względu na opcję, decydując się na wykończenie mieszkania pod klucz, musimy pamiętać, w jakich etapach prac i przygotowań będziemy uczestniczyć.

Co wchodzi w skład usługi wykończenia pod klucz?

Jeśli wybieramy tę opcję u dewelopera, w firmie remontowo-budowlanej lub firmie projektowej, poszczególne etapy mogą się nieznacznie od siebie różnić. Są jednak pewne ramy, wokół których realizowana jest usługa.

Etapy prac przy wykończeniu pod klucz:

  • Wybór firmy

Od nas zależy, kto wykona dla nas tę usługę. Ważne, by była to firma z doświadczeniem w tego typu realizacjach. Idealnie, jeśli ma swoich projektantów i dostęp do materiałów wykończeniowych. Po decyzji, należy podpisać umowę, harmonogram prac i określić kosztorys.

  • Przygotowanie projektu

Po zapoznaniu się z wnętrzem i konsultacjach z inwestorami przygotowywany jest projekt pomieszczenia. Na tym etapie możemy wprowadzać zmiany i zaplanować wygląd i urządzenie wnętrza dokładnie tak, aby w pełni nas satysfakcjonowało i odpowiadało naszym potrzebom.

  • Decyzja o materiałach wykończeniowych

Niemal równolegle z projektem trwać będzie wybór materiałów wykończeniowych. Tu skupiamy się na stylu wnętrza, kolorystyce i funkcjonalności. Najczęściej otrzymujemy zakres produktów, z jakich wybieramy te ostateczne – zależny jest on od rodzaju pakietu lub budżetu, jakim dysponujemy. Istnieją też oczywiście opcje pełnej dowolności materiałów, ale wiąże się one z dodatkowymi kosztami. W naszym sklepie on-line znajdzie szeroką gamę płytek i innych materiałów wykończeniowych, z który korzystamy w naszych realizacjach.

  • Rozpoczęcie prac

Po ustaleniu wyglądu wnętrza, rozpoczynają się prace wykończeniowe. Przy wyborze firmy warto zwrócić uwagę na to, by wykonywali je profesjonaliści i dedykowani specjaliści. Zapewni to wysoką jakość prac remontowych i trwałość oraz bezusterkowość na wiele lat.

  • Odbiór wnętrza

Po zakończeniu prac wykończeniowych następuje odbiór mieszkania. Istotne jest, by dokonać go przy naturalnym świetle i zwrócić uwagę na wszystkie pomieszczenia i powierzchnie. Wszelkie wątpliwości zgłaszajmy bez obaw i ewentualnie domagajmy się wykonania poprawek.

Wykończenie pod klucz – czy warto?

Usługa wykończenia pod klucz daje nam duży komfort i ogromne wsparcie na każdym etapie jej realizacji. Jest oczywiście dodatkowo płatna (średnio ok. kilkaset złotych za każdy metr kwadratowy), ale zyskujemy:

  • spokój związany z wyborem firmy wykończeniowej i materiałów do urządzania wnętrz,

  • oszczędność czasu, bo wszystkimi aspektami zajmuje się jedna firma,

  • mniejszy stres, gdyż nadzór nad postępem i jakością prac sprawuje najczęściej wykonawca.

Warto zatem na etapie zakupu nieruchomości i wyboru ekip remontowych wziąć pod uwagę usługę wykończenia pod klucz. Daje nam ona wiele możliwości aranżacyjnych, przy jednoczesnej oszczędności czasu i stresu związanego z pracami remontowymi.

Jeśli jesteście zainteresowani ofertą pakietów wykończeniowych pod klucz, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i do kontaktu 
https://comexhome.pl/pakietypodklucz/