Jeden z najbardziej neutralnych i uniwersalnych kolorów i jeden z najciekawszych motywów inspirowanych naturą, czyli duet biel i drewno. Uwielbiany przez projektantów i architektów, ale również przez właścicieli domów i mieszkań. Wszystko za sprawą niezwykłej uniwersalności, idealnego dopasowania i przytulności, jaką wnosi do wnętrz. Ty też uwielbiasz to połączenie i wiesz, że jest zawsze modne, ale szukasz ciekawych inspiracji na jego wprowadzenie do nowoczesnych pomieszczeń? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka pomysłów, które na pewno Cię zachwycą!

Drewniane meble + białe ściany

Łączenie bieli i drewna może odbywać się na różnych zasadach. Niektórzy wolą przewagę bieli i jedynie niewielki dodatek kontrastowych powierzchni. Inni stawiają na drewno, które delikatnie przełamują białymi wstawkami. Wszystko zależy od Ciebie! Te dwa kolory tak bardzo do siebie pasują, że nie ma znaczenia, który z nich będzie tym głównym. Jeśli chcesz możesz też wybrać symetrię i starać się podzielić oba te motywy po równo. Jak połączyć biel i drewno?

Pierwszą naszą propozycją jest zestawienie białych ścian i drewnianych mebli. Klasyka, ale wciąż robi świetne wrażenie! Białe ściany to idealna baza do wielu różnych kolorystycznie dodatków. Również do drewna, które na ich tle wspaniale prezentuje swoje największe zalety – wzór sęków i ciepły odcień. Kolor drewna jest bardzo praktyczny, dlatego takie meble są często wybierane. Matowa, niejednorodna powierzchnia sprawia, że nie widać na nim odcisków palców i łatwo utrzymać je w czystości. Wybierając taki wystrój wnętrza, pamiętaj o uzupełnieniu go o kilka dodatków w tych samych kolorach – białe półki lub ramki na zdjęcia, czy drewniana podłoga będą najlepszym uzupełnieniem całej aranżacji. 

 

nowoczesne wnętrze, biel, drewno we wnętrzu

Drewniane meble dobrze jest przełamać jasnym kolorem ścian i dodatków. Wnętrze jest wtedy jasne i przytulne.

Wydzielenie stref

Jasna biel i wyrazisty rysunek drewna na ogół mocno ze sobą kontrastują. To daje możliwość stworzenia wizualnego podziału stref we wnętrzu. Jeśli Twój salon jest połączony z kuchnią, to ściany w jednej części mogą być białe, a w drugiej rozpoczynać się drewnianą powierzchnią. To optycznie zróżnicuje pomieszczenie, ale jednocześnie wyraźnie podzieli jego obszary. Taki sposób, zwłaszcza w wersji połączenia bieli i drewna jest bardzo subtelny i będzie prezentował się naturalnie we wnętrzu w każdym stylu.

Białe ściany, drewniana podłoga

W nowoczesnych wnętrzach to nie tylko drzwi i ściany dzielą jego poszczególne strefy – wyznaczać je mogą też konkretne kolory i motywy.

Jedna biel i różne odcienie drewna

Innym pomysłem na ciekawe połączenie bieli i drewna w Twoim wnętrzu będzie wykorzystanie… różnych rodzajów drewna! Ten materiał to niemal nieskończona inspiracja kolorystyczna i wzornicza. Najjaśniejsze będą te pochodzące ze świerka, czy brzozy. Zdecydowanie ciemniejsze i wyraźniejsze jest drewno orzechowe, hebanowe, czy wenge. Możesz wykorzystać naturalny materiał lub wybrać produkty, które naturalnie odwzorowują dany kolor i wzór. I wcale nie musisz ograniczać się do jednego rodzaju drewna! Łącz je i swobodnie mieszaj, a za element spajający we wnętrzu wybrać białe ściany i meble. To stworzy bardzo oryginalną aranżację!

aremont kuchni, zabudowa kuchenna, drewno, drewniane meble, białe ściany

Belki z ciemnego drewna, jasne drewno wykorzystane do mebli i karmelowy parkiet – drewno ma wiele twarzy, które łatwo możesz ze sobą komponować!

Biel, drewno i… inne kolory i motywy!

Biały kolor i drewno mają jeszcze jedną zaletę – pasują prawie do wszystkiego! To sprawia, że nie musisz kończyć swojej aranżacji jedynie na tych dwóch barwach. Możesz dodać do nich dużo innych kolorów – od pastelowych, przez wyraźne i nasycone, aż po te ciemne. Co więcej, bez obaw o przesyt połączysz drewno z innymi motywami. Wspaniale sprawdzi się tu np. marmur, kamień, czy cegła. Takie powierzchnie nie tylko dodatkowo zróżnicują wnętrze i nadadzą mu oryginalności, ale dopełnią jego finalny wygląd.